تولید محتوای اصولی

در این مقاله میخوام کمی راجع به تولید محتوای اصولی صحبت کنم

پس تا انتهای مقاله رو مطالعه کن

Table of Contents

بسیاری از افرادی که به کسب و کار اینترنتی مشغول می باشند به این موضوع فکر می کنند که برای اینکه بتوانند وب سایت موفق و پر ترافیکی داشته باشند و برای آنکه بتوانند رتبه و جایگاه بالایی را در گوگل بدست آورند باید برای وب سایت خود تولید محتوا کنند.

اما شاید به این موضوع فکر نکرده باشند که تولید محتوای اصولی خیلی بهتر می تواند به آن ها برای بدست آوردن رتبه و جایگاه مناسب در گوگل کمک کند و سئو سایت آن ها را نیز تقویت می کند.

تولید کردن محتوا کار بسیار خوبی می باشد و در واقع یکی از فاکتورهای مهم برای سئو سایت می باشد اما محتوایی با ارزش است که دارای کیفیت  بوده و برای مخاطب جذاب باشد و گرنه هر کسی می تواند محتوا تولید کند. مهم تولید یک محتوای با ارزش و با کیفیت می باشد.

بسیاری از وب سایت ها هستند که مدام در حال تولید محتوا هستند ولی اصول آن را به خوبی نمی دانند و به همین دلیل نمی توانند نظر گوگل را جلب کنند

تولید محتوای اصولی

اگر می خواهید مقاله ای را که در وب سایت خود تولید می کنید برای مخاطبین وب سایت شما جذاب باشد اولین کاری که لازم است انجام دهید استفاده از کلمات کلیدی می باشد بعداز اینکه کلمه کلید مخاطب پسند را انتخاب کرده و در مقاله های خود به کار بردید در مرحله بعدی باید مطلبی تخصصی در اختیار کاربران ومخاطبین خود قرار دهید که نمونه آن را در سایت های دیگر هم ندیده باشند.

شما با این کار می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش داده و همچنین کاری کنید که نظر گوگل به سمت وب سایت شما و محتواهایی که تولید می کنید جلب شود.

بدون شک بارها با این موضوع برخورد کرده اید که اغلب مواقع سایت هایی در گوگل نمایش داده می شوند که یک مقاله کوتاه و نهایت 20 خطی درباره موضوع مورد نظر شما نوشته اند. مقاله های این سبکی هیچ فایده و جذابیتی برای مخاطب ندارند بنابراین سعی کنید از نوشتن و تولید چنین محتواهایی در وب سایت خود خودداری کنید زیرا بار منفی برای سئو وب سایت ما به وجود می آورند.

زمانیکه مقاله ای مفید در وب سایت خود داشته باشید بدون شک افراد زیادی را جذب خواهید کرد و این موضوع نشان دهنده این است که تولید محتوای اصولی در وب سایت خود کرده اید و توانسته اید هم مخاطبین وب سایت خود را افزایش دهید و هم اینکه نظر گوگل را جلب کنید و نتیجه ای که بدست می آورید کسب رتبه و بالاترین جایگاه در نتایج موتورهای جستجو می باشد.

چگونه تولید محتوا کنیم؟

برای اینکه بدانید در ابتدای مسیری که قرار گرفته اید چگونه می توانید تولید محتوای اصولی انجام دهید تا وب سایت شناخته شده و موفقی داشته باشید بهتر است که کارهای زیر را برای محتواهایی که در وب سایت خود تولید می کنید انجام دهید.

  • محتواهای سایت های خارجی را ترجمه کنید

  • انتخاب بخشی از یک کتاب مرتبط

  • برداشت خود از خواندن چند مقاله مرتبط

  • استفاده از مطالب تخصصی مجله های مرتبط

  • مصاحبه کردن با افراد خبره و آگاه

  • تجربه و تخصص شخصی

  • شرکت در سمینارها و نمایشگاه ها آموزشی

بسیاری از وبمسترها با این سوال درگیر هستند که چگونه می توانند از مطلب موجود در وب سایت های دیگر برای تولید محتوا در سایت خود استفاده کنند؟

برای این کار شما نیاز به دقت و زمان دارید. بروزرسانی و بررسی سئو سایت یک چالش بزرگ می باشد تا جایی که در برخی از مواقع وبمسترها را به این فکر می اندازد که طراحی و راه اندازی سایت خود  را از سر بیرون کنند.

بنابراین وب سایت هایی که می خواهند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند باید تولید محتوای اصولی، دقیق و قوی داشته باشند که این مسئله کمی هزینه بر می باشد.

اما اگر شما با پرداخت هزینه برای این کار مسئله دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم برای تولید محتوای قوی از ترفندهای سئو برای تولید محتوا از دیگر سایت ها استفاده کنید تا بتوانید یک محتوای کاملا متفاوت و مخاطب پسند را در وب سایت خود تولید و منتشر کنید.

انواع روش های تولید محتوا

تولید محتوای اصولی

ویرایش

زمانیکه می خواهید از محتواهایی که در وب سایت های دیگر تولید شده است برای وب سایت خود استفاده کنید باید محتوا را بازنگری کنید. بازنگری محتوا یعنی تغییر موقعیت، اصلاح و بازنویسی.

در حقیقت شما باید روی محتوایی که می خواهید بنویسید کار کرده و بهترین نتیجه را زمانی بدست خواهید آورد که با نویسنده محتوا مشورت کرده باشید اما اگر می خواهید بر روی محتواهای قبلی خود کار کنید این کار را می توانید ساده تر و سریع تر انجام دهید.

بنابراین برای تولید محتوای اصولی در زمان بازنگری باید تمام تمرکز خود را بر این موضوع بگذارید که نتیجه بازنویسی یک محتوای جدید با یک نوشتار قوی باشد

Copy editing

یکی دیگر از روش های تولید محتوا Copy editing می باشد که در این روش تغییرات گسترده ای وجود ندارد و شما می توانید بر روی قالب بندی متن، اصطلاحات نگارشی و غلط گیری محتوا ها کار کنید.

در روش تولید محتوای Copy editing می توان به ویرایش محتوا پرداخت. فراموش نکنید که این روش از لحاظ ارزش محتوایی دارای ارزش کمی می باشد اما برای سایت شما هیچ صدمه و خطری ندارد.

حرف آخر

جدیدا یک سری ابزار در دسترس وبمسترها قرار گرفته است که می توانند متن مورد نظر شما را ادیت کنند و به نوعی برای شما تولید محتوا انجام دهند اما این ابزارها هیچگونه درک کاملی از معنا و مفهوم کلمات ندارند و درارتباط معنایی اختلال ایجاد می کنند که دارای بار معنایی بی ارزشی می باشند.

بنابراین باری تولید محتوای اصولی بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی کنید از کارهایی که برای تولید محتوا در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم استفاده کنید تا محتوای تولید شده در وب سایت شما هم از دیدگاه گوگل مورد پسند واقع شود و هم مخاطب پسند باشد.

زمانیکه خودتان به تولید محتوا می پردازید بدون شک خیلی بهتر می توانید مفهوم مورد نظر را به مخاطبین خود انتقال دهید و حس خوبی را به آن ها منتقل کنید.

درباره شروین وهاب زاده
درباره من میخوای بدونی به صفحه رزومه من و درباره من برو
در اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری